Vezetőképzés
Milyen a jó vezető?
A dolog úgy áll, hogy ebben a gyorsan változó, bizonytalan, komplex és bonyolult üzleti – vállalkozói világban nemcsak a szervezeti működésnek, de a vezetői munkának is át kell alakulni. A kérdés már csak irány meghatározása. Tapasztalataink alapján úgy látjuk, hogy a jó vezetőtől a kialakult helyzethez az tud igazán jó alkalmazkodni, aki:
- Értékvezérelt döntéseket képes hozni. Ez azt jelenti, hogy képes a döntéseit aszerint mérlegelni, hogy annak következménye teremt-e valamilyen üzleti értéket, erősíti e a piaci versenyelőnyt, a fejlődést?
- Agilis szemlélettel bír, ami alapos megfigyelést, gyors helyzetelemzést, világos vállalati jövőképre alapuló gyors döntéshozást jelent.
- Inspiráló. Tehát képes elérendő célokban és nem csak konkrét feladatokban gondolkodni, kommunikálni beosztottjai irányába.
- Együttműködő. Nem Siva isten a vezető, hanem szükségszerűen támaszkodni kell a szervezeti egységek közötti együttműködésre azok önállóságának megtartása mellett.
Milyen eszközöket adunk át?
Coach szemlélet
Szolgáló vezetés
Reziliencia
Delegálás és számonkérés
Önfejlesztés
Hát bizony ilyen karakter nem terem a vezetőfán...
Éppen ezért képzéseink során a fenti négy rendezőelvhez szükséges képességeket tanítjuk meg.
Felfogásunk és iskolánk szerint a vezetői munka ismérve:
- Tervezni tudás
- Szervezni tudás
- Szabályozni tudás
- Helyes ellenőrzés
- Nevelés
Ha ezekkel a tudásokkal, erre épülő eljárásokkal és helyes módszerekkel felvértezi magát egy műszakvezető, középvezető, felső vezető (persze ki ki más és más szintű tudásmélységgel) akkor magabiztosan, és stabil személyiséggel tud megfelelni a napi kihívásoknak.
Mi gyakorlatunk úgy épül az elméletre, hogy az életből hozott szituációkon, helyzeteken keresztül világítjuk meg mondani valónk lényegét, s olyan „házi feladatok” vannak két képzési foglalkozást követően, amelyeknek gyakorlati hasznát azonnal látja partnerünk.
„Ez azért jó, mert jó…”